Итни случаи:  

Повикај доктор

Насоки

Насоки за користење на услугите на Сè за децата

Забелешки:

Услугата „Закажување термин кај доктор“ можете да ја користите без разлика дали сте регистриран корисник и дали имате претплата. За да ги користите останатите напредни услуги на „Сè за децата“ треба да се регистрирате со претплатнички пакет кој ќе ви овозможи 50-100% попуст на редовните цени. Тоа можете да го направите со купување на еден од претплатничките пакети. Пред наплата на нарачката ќе биде побарано да внесете основни податоци за контакт и на тој начин ќе се креира Вашата корисничка сметка. По креирање на корисничката сметка, во панелот Профил ќе може да поставите лозинка, а истовремено на Вашата електронска пошта ќе биде испратен линк за активација на сметката.

За закажување на термини прочитајте го текстот кој следи:

НАПОМЕНА: Редовните цени важат за корисниците кои не земале претплатнички пакет. За корисниците на пакети за претплата следува попуст на услугите од 50% – 100%.
Пример: Доколку имате претплатнички пакет, при наплата попустот кој го обезбедува Вашиот пакет (од 50% – 100%) ќе биде вкалкулиран во цената (на пример за клиент со премиум пакет консултацијата чини 240 денари, додека прегледот го плаќа 300 денари).

Пакетите важат за децата во целото семејство.

Услугите кои може да ги користите на „Сè за децата“ можат да се закажат преку:

основниот панел за закажување на термини, лекарски прегледи (прикажан подолу),

проверка на здравствената состојба преку испитувања (достапен со медиум или премиум)

приоритетен термин и итен директен повик на кон докторот (достапен со премиум или VIP)

За да резервирате одредена услуга следете ги следните чекори:

  1. На основниот панел изберете услуга и соодветен доктор со кој сакате да стапите во контакт:
ИЗБОР НА УСЛУГА И ДОКТОР

2. На следниот екран внесете датум и време за консултации или преглед кај докторот:

ТЕРМИН – ДАТУМ И ВРЕМЕ

3. Доколку не сте најавени како корисник или немате креирано сметка, на следниот екран ќе биде побарано да внесете ваши податоци за контакт и за креирање сметка:

ПОДАТОЦИ

4. На последниот екран од оваа форма можете да ја проверите регуларната цена за бараната услуга и да продолжите кон наплата.

ПРОВЕРКА

НАПОМЕНА: Доколку имате претплатнички пакет, при наплата (следен екран) попустот ќе биде вкалкулиран во цената (примерот е даден со 80% попуст за премиум пакет):

НАПЛАТА

По овој екран ќе бидете пренасочени кон страниците за безбедна наплата со платежни картички.

По успешното закажување на терминот на Вашата електронска пошта ќе добиете порака со податоци за терминот и линк преку кој ќе можете да остварите Zoom видео консултации со докторот по ваш избор, преку интернет прегледникот (Chrome Browser, Mozzila итн.) или Zoom апликацијата инсталирана на Вашиот телефон, лаптоп, таблет… Доколку сакате, терминот може да го зачувате како потсетник во Вашиот календар (Outlook, Google…). Се што потоа треба да направите е во закажаниот термин да го стартувате состанокот со докторот со допирање на линкот за Zoom испратен на Вашата електронска пошта или да дојдете на преглед кај избраниот доктор.

Доколку имате технички прашања во врска со користењето на платформата можете да ни испратите порака преку нашата контакт форма.

ВАЖНИ НАПОМЕНИ:

  1. Во календарот се прикажуваат само временските термини кои се слободни кај докторот (со исклучок на пакетите премиум и VIP кои можат да закажуваат без разлика на распоредот на термини).
  2. Некои од услугите (како на пример итен повик или приоритетен термин) се достапни само со претплатнички пакет. Проверете ги поволностите кои ги добивате со соодветниот пакет.

[mailpoet_form id=”1″]

Параметри за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржина и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ја нашата Политика на приватност Политика на приватност
Youtube
Согласност за прикажување содржина од - Youtube
Vimeo
Согласност за прикажување содржина од - Vimeo
Google Maps
Согласност за прикажување содржина од - Google
Spotify
Согласност за прикажување содржина од - Spotify
Sound Cloud
Согласност за прикажување содржина од - Sound
Cart Overview