Итни случаи:  

Повикај доктор
Портфолио

Физиотерапија

Физикална терапија

Физикална терапија– исто така познато како физиотерапија, е  здравствено занимање кое, со користење на механички сили и движења [Био-механика или Кинезитологија ], мануелна терапија, вежби терапија, електро-терапија, магнето терапија, ласеро терапија, вакум терапија лекува оштетувања промовира подвижност и функција. Физикалната терапија се користи за подобрување на квалитетот на животот на пациентот преку преглед, дијагноза, и физикална интервенција. Тоа се врши од страна на Физијатар специјалист за физикална медицина и физикални терапевти. Правилната насока значи и правец кон излекување или подобрување на одредена патолошка состојба, кога станува збор за децата, нудиме апсолутен советодавен момент и можност за терапевтско делување во соодветна институција, а и секако преглед за прав и вистински нормален физиолошки раст и развој, обратете се навремено за секој проблем ви стоиме на располагање.


Педијатриски прирачник за првите шест години

Периодот од раѓањето до петтата година е период на бурни промени во сите сегменти на развојот.
Четворица специјалисти во областа на педијатријата и детскиот развој го подготвија овој прирачник, за секој родител лесно да се снајде во решавање на секојдневните здравствени проблеми кај своето дете.

Консултирајте се со специјалист

Закажете преглед денеска и кажете збогум на сите Ваши проблеми.

Др. Ангелчо Андоновски

Главен доктор
и неговиот тим

9:00 - 16:00

Понеделник – Петок

Закажете онлајн термин

Параметри за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржина и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ја нашата Политика на приватност Политика на приватност
Youtube
Согласност за прикажување содржина од - Youtube
Vimeo
Согласност за прикажување содржина од - Vimeo
Google Maps
Согласност за прикажување содржина од - Google
Spotify
Согласност за прикажување содржина од - Spotify
Sound Cloud
Согласност за прикажување содржина од - Sound
Cart Overview