Итни случаи:  

Повикај доктор

По смртта на 15 доенчиња, на семејствата им се советува веднаш да престанат да ги користат сите модели на Kids2 Rocking Sleepers, според второто известување за отповикување. Четири од тие 15 бебиња починале по првото известување за отповикување, објави американската Комисија за безбедност на потрошувачки производи (CPSC).
Компанијата повлекува 694.000 Rocking Sleepers. Родителите можат да контактираат со компанијата Kids2 за враќање на парите.
CPSC вели дека смртните случаи се случиле откако доенчињата се тркалале од грбот кон стомакот или на страна додека биле незадржани или под други околности. Сепак, во некои од извештаите, Kids2 не можеше да потврди што точно се случило или дека производот е Rocking Sleeper, според компанијата.
Првобитното повлекување беше објавено во април 2019 година. Оваа нова објава беше објавена на 9 јануари 2023 година.
Производите се продаваа на национално ниво во големите трговци на мало, вклучувајќи ги Walmart, Target и Toys “R” Us, и онлајн од март 2012 година до април 2019 година. Цената беше помеѓу 40 и 80 долари.
© 2022 HealthDay. .

Напишете коментар

Параметри за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржина и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ја нашата Политика на приватност Политика на приватност
Youtube
Согласност за прикажување содржина од - Youtube
Vimeo
Согласност за прикажување содржина од - Vimeo
Google Maps
Согласност за прикажување содржина од - Google
Spotify
Согласност за прикажување содржина од - Spotify
Sound Cloud
Согласност за прикажување содржина од - Sound
Cart Overview