Итни случаи:  

Повикај доктор

Планирањето за безбедно искуство во летен камп бара некои дополнителни чекори ако вашето дете има астма или алергии. Експерт за алергија истакна дека тоа е огромна грижа за родителите.
„Повеќето деца кои за првпат заминуваат во летен камп се прашуваат како ќе се справат со спиењето во кабина со 10 други деца, дали ќе се дружат и што точно има во сокот од бубачки“, рече алергологот д-р Кетлин Меј. , претседател на Американскиот колеџ за алергија, астма и имунологија (ACAAI).
„Во меѓувреме, родителите на деца со алергии и астма се прашуваат дали кампот е подготвен да се справи со итна ситуација доколку се појави таква“, рече Меј во соопштението за вести од колеџот.
ACAAI понуди неколку совети за безбедно искуство во кампот:
Повеќе информации:
Академијата за исхрана и диететика има повеќе за чување на децата со алергии на храна безбедни.
© 2023 HealthDay. .

Напишете коментар

Параметри за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржина и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ја нашата Политика на приватност Политика на приватност
Youtube
Согласност за прикажување содржина од - Youtube
Vimeo
Согласност за прикажување содржина од - Vimeo
Google Maps
Согласност за прикажување содржина од - Google
Spotify
Согласност за прикажување содржина од - Spotify
Sound Cloud
Согласност за прикажување содржина од - Sound
Cart Overview