Итни случаи:  

Повикај доктор

проверени факти реномирана новинска агенција
лекторирани
од Кара Мурез
Candy Dynamics Inc. во четвртокот соопшти дека повлекува 70 милиони од своите бонбони бидејќи тие можат да претставуваат опасност за гушење.
Повлекувањето е за неговите „Slime Licker Sour Rolling Liquid Candies“.
Потрошувачите треба веднаш да престанат да ги користат отповиканите бонбони.
Тоа е производ кој има пластично шише со тркалачка топка во која се наоѓа кисела течна бонбона. Топката може да се ослободи и потенцијално да задави некој што ја јаде бонбоната, според известувањето за отповикување објавено од Комисијата за безбедност на потрошувачки производи на САД.
Две лица пријавиле дека топката на апликаторот се откачила од контејнерот. Нема информации за повредени.
Клиентите можеби ги купиле бонбоните помеѓу јуни 2015 и јули 2023 година во Walmart, Five Below и други продавници низ целата земја, како и онлајн на amazon.com, CandyDynamics.com и други веб-локации. Се продаваше за помеѓу 2 и 4 долари.
Бонбоните се продаваа во сини вкусови „Blue Razz“, црвено „Strawberry“, зелено „Sour Apple“ и розова „Black Cherry“. Ова отповикување вклучува бонбони што се продаваат и во контејнери од две и од три унци, вклучително и во пакувања од две. Етикетите на бонбоните ги вклучуваат зборовите „ТОКСИЧЕН ОТПАД“ или „МЕГА ТОКСИЧЕН ОТПАД“ и „СЛАЈМ ЛИКЕР Кисело тркалање течни бонбони“.
Контактирајте со Candy Dynamics за целосно враќање на средствата на производот што не е празен од течни бонбони. Потрошувачите треба да ја контактираат компанијата со седиште во Кармел, Индија за да добијат бесплатна испорака за да го вратат својот непразен производ.
Може да се дојде до Candy Dynamics бесплатно на 877-546-0483 од 08:00 до 17:00 часот. ЕТ од понеделник до петок или онлајн на www.CandyDynamicsRecall.expertinquiry.com или на www.CandyDynamics.com и кликнете на „Потсети информации“ на дното на страницата за повеќе информации.
Повеќе информации:
Дополнителни информации за отповикувањето, вклучително и UPC-шифрите, може да се најдат на веб-страницата на Комисијата за безбедност на потрошувачки производи на САД.
© 2023 HealthDay. .

Напишете коментар

Параметри за приватност
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство додека ја користите нашата веб-страница. Ако ги користите нашите услуги преку прелистувач, можете да ги ограничите, блокирате или отстраните колачињата преку поставките на вашиот веб-прелистувач. Ние, исто така, користиме содржина и скрипти од трети страни кои можат да користат технологии за следење. Можете селективно да ја дадете вашата согласност подолу за да дозволите такви вметнувања од трета страна. За целосни информации за колачињата што ги користиме, податоците што ги собираме и како ги обработуваме, проверете ја нашата Политика на приватност Политика на приватност
Youtube
Согласност за прикажување содржина од - Youtube
Vimeo
Согласност за прикажување содржина од - Vimeo
Google Maps
Согласност за прикажување содржина од - Google
Spotify
Согласност за прикажување содржина од - Spotify
Sound Cloud
Согласност за прикажување содржина од - Sound
Cart Overview